2019-04-05 Warsztaty edukacyjne z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej "Twój wielki dzień mycia zębów"

W dniu 5 kwietnia uczniowie klas 0-III wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej
„Twój wielki dzień mycia zębów”, prowadzonych przez studentkę stomatologii – panią Monikę Dziopę.
Spotkanie to miało na celu uświadomienie uczniom potrzeby dbania o higienę jamy ustnej
oraz zachęcenie do odwiedzania gabinetów dentystycznych.
Wszyscy zapoznali się z niezbędnymi do higieny jamy ustnej przyborami,
przećwiczyli na ogromnych zębach prawidłowe szczotkowanie
oraz utrwalili sobie wiedzę o pracy stomatologa i porach dnia, w których powinno się myć zęby.
Dzięki atrakcyjności oraz ciekawej formie prowadzonych zajęć dzieciaki bardzo chętnie zadawały mnóstwo pytań
oraz bardzo przejęli się swoim uzębieniem (obiecali, że będą myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie smiley).
Na zakończenie uczniowie otrzymali na pamiątkę pasty oraz szczoteczki do zębów.
Dziękujemy p.Monice za poświęcony czas, cierpliwość oraz wielką życzliwość smiley