2018-10-22 Wycieczka klas szóstych do Sandomierza

Dnia 22 października 2018r. uczniowie klas VI – tych pod opieką wychowawczyń p. Dagmary Litwin i Beaty Gąsior
oraz nauczycieli p. Jolanty Malarczyk i Andrzeja Gila uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i Krzemionek.
Pierwszym punktem na naszej trasie było Muzeum Kopalni Krzemienia Pasiastego w Krzemionkach.
Uczniowie przeszli podziemną trasą turystyczną, która liczy ok. 1,5 km długości.
Mogli tam zobaczyć oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń, hałdy górnicze oraz zagłębienia poszybowe.
W Sandomierzu uczniowie zwiedzili Stare Miasto i katedrę, przespacerowali się Wąwozem Królowej Jadwigi,
przecisnęli się przez Ucho Igielne oraz pokonali podziemną trasę turystyczną pod sandomierskim Rynkiem.
Zapoznali się też z historią Sandomierza w Zbrojowni gdzie mogli poczuć się
jak prawdziwi rycerze i białogłowy przymierzając akcesoria rycerskie.