2018-10-16 "Dziecięca Piłka Ręczna" w naszej szkole

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do programu realizowanego przez ŚCDN w Kielcach
pod nazwą Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej
„Dziecięca Piłka Ręczna”.

Głównym celem programu jest wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego
na pierwszym etapie edukacyjnym, a co za tym idzie promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I–III.
W bieżącym roku szkolnym program jest realizowany z udziałem nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej
pani Katarzyny Kasperek-Kity oraz nauczycielki wychowania fizycznego pani Zdzisławy Tylmanowskiej.

Przystępując do Programu szkoła otrzymała podstawowy sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć,
a dzieci możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach i konkursach.
Na zakończenie Programu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych.
Zwieńczeniem działań będzie festyn „Dziecięcej Piłki Ręcznej”, który odbędzie się w czerwcu 2019 roku.