naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2018-09-28 VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

                                                                             

        „MŁODSI SPRAWDZAJĄ CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ”

 
28 września 2018 roku - po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach przystąpiła do akcji edukacyjnej organizowanej przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego i wzięła udział w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
 
Uczniowie począwszy od 24 września powtarzali tabliczkę mnożenia zarówno w szkole jak i w domu.Podobnie jak w poprzednim roku, każdego dni, na tablicach informacyjnych przy wejściu do szkoły, pojawiały się nowe zagadki, rebusy i hasła dotyczące tabliczki mnożenia. Dodatkowo uczniowie włączyli się do propagowania tabliczki mnożenia poprzez przygotowanie rekwizytów, strojów ozdobionych jej przykładami.VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia rozpoczął się o godz. 8.00 apelem otwierającym akcję. Uczniowie w ramach lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia. W szkole pracowały dodatkowo dwie komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały egzamin wśród nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników szkoły i innych osób odwiedzających szkołę. W teren wyszły trzy  patrole uczniów – egzaminatorów (wraz z opiekunami), które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród napotkanych osób, pracowników okolicznych firm oraz urzędów. O godz. 13.00 na apelu kończącym zostało przedstawione podsumowanie: do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpiło 373 osób, a pomyślnie zdało 359.

Tym, którym się nie udało zapraszamy do kolejnej edycji ŚDTM.


 
Więcej informacji :
 


© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.