2018-05-17 Wycieczka klas pierwszych do Centrum Nauki Leonardo da Vinci

Dnia 17 maja klasa I a i I b udały się na wspólną wycieczkę
do Centrum Nauki Leonardo da Vinci,
które znajduje się w Podzamczu Chęcińskim.
Celem wycieczki było poznanie twórczości Leonardo da Vinci,
kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integrowanie uczniów.
Pierwszą atrakcją było obejrzenie wystawy zatytułowanej „Człowiek niezwykła maszyna”,
która ma uświadomić, jak bardzo złożony jest organizm ludzki.

Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych, co czyni ją ciekawą i atrakcyjną.
Kolejnym punktem programu były warsztaty poświęcone budowie i higienie jamy ustnej.
Za pomocą prezentacji dzieci poznały rodzaje i budowę zębów,
a także dowiedziały się, jak należy prawidłowo o nie dbać.
Na koniec warsztatów uczniowie zrobili własną pastę do zębów z naturalnych składników.

Następną atrakcją było zwiedzanie starościńskiego dworku obronnego, położonego nieopodal Centrum.
Dzieci mogły poznać jego historię, zobaczyć, jak wyglądał w środku i dowiedzieć się kilku ciekawostek historycznych.

Obowiązkowym punktem programu był posiłek i zakup pamiątek w tamtejszym sklepiku.
Z pewnością można powiedzieć, że był to czas wykorzystany przede wszystkim na zdobywanie wiedzy,
ale nie zabrakło też dobrej zabawy i radosnej atmosfery.