2018-05-26 Ósemkowy Festyn Rodzinny

Ósemkowy Festyn Rodzinny zorganizowany 26 maja 2018 r. przy naszej szkole,  dla uczniów i rodziców SP 8 oraz
dla mieszkańców osiedla Podhale, Ostra Górka i Bukówka cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Na uczestników w każdym wieku czekało mnóstwo atrakcji.

Były między innymi występy szkolnego chóru Kolorowe nutki, wspólne tańce, malowanie twarzy, kącik czytelniczy, pokazy baniek mydlanych.
Ogromnym powodzeniem cieszyła się Kawiarenka pod topolą,  gdzie za symboliczną złotówkę można było skosztować przepysznych wypieków,
przygotowanych przez niezawodnych rodziców naszych uczniów. Także Klub Kuchcik przygotował na tę okazję smakowite przekąski.

Nie zabrakło na naszym festynie gości, którzy przybyli z wieloma atrakcjami:
OSP z Sukowa z pokazem sprzętu i umundurowania strażackiego oraz, przy upalnej tego dnia pogodzie, z orzeźwiającą kurtyną wodną;
Straż Miejska z atrakcyjnymi zabawami i pokazem bezpiecznego zachowania się w przypadku spotkania z  groźnym psem;
wolontariusze ze schroniska dla bezpańskich zwierząt w Dyminach przywieźli natomiast bardzo grzeczne i łagodne psy, z którymi można było pospacerować, pobawić się, a w przyszłości może przygarnąć?

Odbył się także pasjonujący pokaz doświadczeń „Fizyka dla smyka”.

Także i nauczyciele przygotowali wiele niespodzianek.
Był kącik dla malucha z zabawami, grami i malowankami.
Kącik przyrodniczy, gdzie można było obserwować pod mikroskopem ciekawe preparaty,
zobaczyć hodowlę pająków i uczestniczyć w tworzeniu  cieczy nienewtonowskiej.

W kąciku matematycznym można było poćwiczyć swój umysł rozwiązując sudoku, pobawić się w programowanie Ozobotów a także wykonać składankę Origami. Powodzeniem cieszył się kącik plastyczny, w którym dzieci mogły przygotować laurki, bowiem dzień festynu zaplanowano w Dzień Mamy i własnoręcznie wykonany rysunek czy kwiatuszek z Orgiami był wspaniałym prezentem z okazji tego miłego święta.

Na naszym festynie nie mogło zabraknąć sportu.
Chłopcy z klas czwartych zagrali pasjonujący mecz w mini piłkę nożną,
a na koniec imprezy  drużyny mieszane uczniów, rodziców i nauczycieli rozegrali dwa sety meczu w piłkę siatkową.

Zabawa była wspaniała!

Dziękujemy wszystkim za przybycie i świetną atmosferę.

Organizując tego typu imprezę  pragniemy umożliwić społeczności szkolnej atrakcyjne i aktywne spędzenia czasu.