2018-05-25 Korona Gór Świętokrzyskich - Sikorza i Otrocz

W dniu 25 maja 2018r. zdobyliśmy kolejne dwa szczyty do Korony Gór Świętokrzyskich.
Tym razem udaliśmy się w okolice Niestachowa.
Sikorza jest najwyższym szczytem Pasma Brzechowskiego należącego do Gór Świętokrzyskich i liczy 361 m n.p.m.
Na szczyt można dostać się niebieskim szlakiem, który  przechodzi przez sam szczyt porośnięty gęstym lasem.
Tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała. Niebo zasnute było gęstymi chmurami  z których w każdej chwili mógł padać deszcz.
Pełni obaw wyruszyliśmy w dalszą drogę.
Otrocz jest najwyższym szczytem Grupy Otrocza należącej do Gór Świętokrzyskich i liczy 372 m n.p.m.
Niebieski szlak przechodzi przez sam szczyt ale na górze niestety nie znaleźliśmy  żadnej tabliczki.

Posiłkować się mogliśmy tylko betonowym punktem.
Na szczycie czekała nas niespodzianka. Okazało się, że uczennica kl. VIa Ola Zapała obchodziła tego dnia urodziny
i przygotowała dla wszystkich uczestników rajdu cukierki.
Po odśpiewaniu sto lat, złożeniu życzeń  wyruszyliśmy w powrotną drogę.
Kolejny przystanek w naszej podróży to cmentarz w Leszczynach.
Znajduje się tu mogiła babki  Marii Skłodowskiej - Curie.
Po chwili zadumy i odczytaniu informacji z tablicy pamiątkowej wróciliśmy do autokaru.
Kolejne szczyty KGŚ zdobyte, wzrasta liczba potwierdzeń w książeczkach  - ale wzrasta również nasza  wiedza o regionie.