2018-04-12 Wycieczka do Nadleśnictwa w Kielcach

12.04.2018r. odbyła sie wycieczka do Nadleśnictwa w Kielcach,
w której uczestniczyli uczniowie klasy IVb oraz dzieci biorące udział w konkursie „Środowisko ponad wszystko”.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których zdobyły informacje na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności.
W sali edukacyjnej uczniowie  mogli usłyszeć odgłosy leśnych zwierząt,
dotknąć ekspozycję skór różnych zwierząt, a także zobaczyć jak wygląda las w różnych porach roku.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było przejście Ścieżką przyrodniczo – leśną Sufraganiec".
Ścieżka usytuowana jest na terenie Leśnictwa Gruchawka w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Sufraganiec".
Idąc ścieżką, zobaczyć można poszczególne fazy rozwojowe drzewostanu, poznać różnorodność i złożoność ekosystemu leśnego.
Ścieżka jest doskonałym miejscem do obserwacji przyrody, źródłem informacji o życiu lasu oraz pracy leśników.