naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2018-03-14 Obchody Dnia Liczby Pi i urodzin Alberta Einsteina

img

 
14 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się obchody „Dnia liczby Pi” i urodzin Alberta Einsteina.


W tym dniu, uczniowie klas siódmych i szóstych przedstawili swoim kolegom z klas młodszych przygotowane przez siebie prezentacje, dotyczące historii liczby Pi oraz życia i osiągnięć znanego na całym świecie naukowca Alberta Einsteina. Na korytarzach szkolnych można było spotkać wielu Einsteinów – uczniów, którzy wcieli się w postać uczonego oraz uczniów – sympatyków liczby Pi, którzy ozdobili swoje ubrania ludolfiną czyli znakiem π. Zainteresowani znaleźli dodatkowe informacje na specjalnie przygotowanych gazetkach tematycznych.Uczniowie klas IV -VII mogli wziąć udział w konkursie „MATEMATYCZNOFIZYCZNA PRZEPLATANKA, który sprawdzał wiedzę z zakresu matematyki i fizyki oraz zagadnień z zakresu fizyki ukrytych w przedmiocie przyroda. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród uczniów klas siódmych, piątych i czwartych, dla których zaistniała konieczność dodrukowania zadań konkursowych.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 marca 2018 roku. 

© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.