naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-12-16 Korona Gór Świętokrzyskich- Kamień Michniowski i Bukowa Góra


Korona Gór Świętokrzyskich- Kamień Michniowski i Bukowa Góra

           Jak zapowiadaliśmy w poprzedniej relacji miało być już z górki, a tu znów było pod górkę. 16 grudnia 2017 r. ponownie przemierzaliśmy kilometry w celu zdobycia Odznaki Gór Świętokrzyskich. Towarzyszył nam Pan Robert Nicpoń- przewodnik PTTK, a opiekę sprawowały Panie: Jolanta Malarczyk i Karolina Siedlak. Wszyscy uczestnicy rajdu mieli w tym dniu czerwony element stroju- nie mogło zabraknąć czapek mikołajowych, rogów reniferów oraz świątecznych … skarpetek.
            Z samego rana wyruszyliśmy autokarem do Michniowa, gdzie zwiedziliśmy Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich oraz kapliczkę Św. Barbary. Następnym punktem było zdobycie Kamienia Michniowskiego. Śmiało możemy przyznać, że był to idealny sposób na spalenie kalorii przed zbliżającymi się świętami.
            Potem udaliśmy się na spacer po Bodzentynie, gdzie Pan Przewodnik przybliżył nam historię tego ciekawego miasteczka i opowiedział o jego najważniejszych atrakcjach: ruinach zamku biskupów krakowskich, kościele parafialnym z lat 1440–1452, zagrodzie Czernikiewiczów, rynku i kościoła pod wezwaniem Św. Ducha. Kolejnym naszym celem było zdobycie Bukowej Góry- najwyższego szczytu w Paśmie Klonowskim.Więcej w zakładce organizacje szkolne - LOP  -->> kliknij tutaj


© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.