2017-11-15 Turniej Wiedzy Przyrodniczej

Dnia 15 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach odbył się Turniej Wiedzy Przyrodniczej
zorganizowany przez Ligę Ochrony Przyrody.
Tegorocznym tematem konkursu było „Odkrywanie tajemnicy zwierząt kręgowych- ssaków”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie III c: Wojciech Wierzbicki, Oliwia Bąk oraz Anna Słoka.
Dzieciom towarzyszyła i dodawała otuchy nasza wychowawczyni, pani Aleksandra Winiarska.
Testy rozwiązywane były wspólnie w trzyosobowej grupie.
Pytania były bardzo trudne, często nie mogliśmy się zdecydować na zaznaczenie odpowiedzi,
ponieważ każdy z nas miał inne zdanie odnośnie poprawnej odpowiedzi.
Dyskusjom i sporom nie było końca. Wszystkie dzieci bardzo się starały, żeby dobrze wypaść.
W przerwach między konkurencjami uczestnicy bawili się wspólnie tańcząc, grając czy rywalizując w zabawnych konkurencjach.
Można się było również posilić pysznymi bułeczkami i sokiem.
W końcu nadeszła upragniona chwila - ogłoszenie wyników konkursu.

Zdobyliśmy 8 miejsce!

Byliśmy bardzo zadowoleni z wyniku, ponieważ nigdy wcześniej nie uczestniczyliśmy w podobnym konkursie,
a poziom był naprawdę bardzo wysoki.
W nagrodę każdy z nas dostał plecak, a dla szkoły otrzymaliśmy bezprzewodowy głośnik z mikrofonem.
Po powrocie do szkoły wszyscy nam gratulowali i cieszyli się z nami wygraną.