2017-12-14 Pracownia ekologiczno-przyrodnicza

W tym roku w naszej szkole powstała nowa pracownia przyrodniczo – ekologiczna.
Jesteśmy jedną z trzech szkół w Kielcach, w których powstały tego rodzaju pracownie.
Fundatorem tego przedsięwzięcia jest Urząd Miasta Kielce.
Otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt, za pomocą którego możemy przeprowadzać różne doświadczenia przyrodnicze.
Niezmiernie cieszą nas nowe meble i pomoce dydaktyczne, super zestawy do badania powietrza, wody i gleby.
Uczniom szczególnie podoba się stacja meteorologiczna ustawiona w szkolnym ogródku.
Prowadzimy tu lekcje terenowe, podczas których uczniowie odczytują składniki pogody takie jak temperatura i wilgotność powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne.
Tego rodzaju zajęcia są super dodatkiem dla uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem przyrody.
W ten sposób pozyskana wiedza na długo pozostaje w pamięci…

Więcej informacji na temat "Superpracownie dla kieleckich szkół - ITV Kielce" na stronie:

Więcej w zakładce organizacje szkolne - LOP  -->> kliknij tutaj