naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-10-21 Rajd Pasmem Masłowskim

W dniu 21 października 2017 roku odbył się pierwszy pieszy rajd, którym rozpoczęliśmy zdobywanie Odznaki Korony Gór Świętokrzyskich.
Wycieczkę poprowadził przewodnik PTTK- Pan Robert Nicpoń, a opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały Panie: Karolina Siedlak i Jolanta Malarczyk.
Trasa rajdu zaplanowana była na około 8 kilometrów.
Rozpoczęliśmy ją od Szklanego Domu w Ciekotach. Zwiedziliśmy tu również dwór Stefana Żeromskiego, w którym mogliśmy zobaczyć wiele przedmiotów codziennego użytku z tamtych czasów oraz usłyszeliśmy wiele ciekawych historii związanych z życiem i twórczością tego pisarza. Następnie wyruszyliśmy niebieskim szlakiem pieszym do przełomu rzeki Lubrzanki. Potem przeszliśmy czerwonym szlakiem do Dąbrówki, dotarliśmy do Diabelskiego Kamienia i…….. zdobyliśmy pierwszy szczyt Korony Gór Świętokrzyskich, czyli Klonówkę- najwyższy punkt w Paśmie Masłowskim (473m).
Z platformy widokowej umieszczonej w tym miejscu rozciąga się cudowny widok na okolicę.  

 

 
Więcej w zakładce organizacje szkolne - LOP  -->> kliknij tutaj© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.