naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-11-21 "Bioróżnorodność królestwa grzybów i jej znaczenie dla przyrody i człowieka"

W dniu 21 listopada 2017 roku odbył się wojewódzki turniej wiedzy przyrodniczej dla klas IV-VII dotyczący królestwa grzybów. Organizatorem tego konkursu była Liga Ochrony Przyrody w Kielcach. Głównym celem turnieju było wzbogacenie wiedzy uczestników na temat bioróżnorodności królestwa grzybów oraz jego znaczenia dla przyrody i człowieka. Doskonalenie umiejętności identyfikacji grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących oraz kształtowanie właściwych postaw w zakresie konieczności ochrony królestwa grzybów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Miszczuk z kl. VIIc oraz Zuzanna Siekańska i Wojciech Nowak z kl. VIIb. Zadaniem uczniów było rozwiązanie różnorodnych zadań, np. ekologiczne koło fortuny, zgaduj – zgadula, krzyżówka ekologiczna, itp. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji uczestnicy konkursu mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Grzyby”. Konkurencja była ogromna , więc z niecierpliwością czekaliśmy na podsumowanie punktów za wszystkie zadania i ogłoszenie wyników. Okazało się, że zajęliśmy ósme miejsce !!! Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę w postaci turystycznej torby, a dla szkoły otrzymaliśmy przenośny zestaw nagłaśniający. Dziękujemy…. 
 

 

 
Więcej w zakładce organizacje szkolne - LOP  -->> kliknij tutaj© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.