2017-10-24 Konkurs plastyczny "Przyjazne ciepło dla Kielc"

Wiktoria Badzińska z klasy V a – laureatką konkursu plastycznego „Przyjazne ciepło dla Kielc” organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach. Gratulujemy!

Wiktoria znalazła się w gronie czworga uczniów kieleckich szkół ,którzy zwyciężyli w tym konkursie i odebrali konkursowe nagrody.

Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczył uczniom  prezes MPEC Spółka z o.o., pan Jan Karwasiński. gratulując młodym artystom zarówno zmysłu artystycznego jak i wiedzy na temat przyjaznego dla ludzi sposobu ogrzewania mieszkań.

Wszyscy nagrodzeni  zostali  zaproszeni na proekologiczną lekcję o wytwarzaniu ciepła sieciowego  Uczniowie będą mogli razem ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy odwiedzić kotłownię MPEC przy ul. Hauke Bosaka i tam sprawdzić jak wytwarza się energię cieplną, która ogrzewa kilka z kieleckich osiedli.

Konkurs organizowany przez MPEC Spółka z o.o. w Kielcach, jest dla uczniów i nauczycieli okazją do przeprowadzenia lekcji na temat ciepła sieciowego, które jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska i ekonomicznych sposobów ogrzewania budynków.