naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-09-29 VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 roku Szkoła  Podstawowa nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach wzięła udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Uczniowie począwszy od 25 września powtarzali tabliczkę mnożenia zarówno w szkole jak i w domu. Każdego dni, na tablicach informacyjnych przy wejściu do szkoły, pojawiały się nowe zagadki, rebusy i hasła dotyczące tabliczki mnożenia. Dodatkowo uczniowie włączyli się do propagowania tabliczki mnożenia poprzez przygotowanie rekwizytów, strojów ozdobionych jej przykładami. VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia rozpoczął się o godz. 8.00 apelem otwierającym akcję. Uczniowie w ramach lekcji matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia. W szkole pracowały dodatkowo dwie komisje egzaminacyjne, które przeprowadzały egzamin wśród nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników szkoły i innych osób odwiedzających szkołę. W teren wyszły cztery patrole uczniów – egzaminatorów (wraz z opiekunami), które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród napotkanych osób, pracowników okolicznych firm oraz urzędów. O godz. 13.00 na apelu kończącym zostało przedstawione podsumowanie: do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpiło 347 osób, a pomyślnie zdało 331. Tym, którym się nie udało zapraszamy do kolejnej edycji ŚDTM.

Koordynator lokalny: Beata Kołodziej
Organizator lokalny: Marzena Żołnierek 
Organizator lokalny: Katarzyna Grabowska


 © 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.