naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-11-10 "WOJSKO POLSKIE NASZYM PATRONEM"

10 listopada 2017r. - ta data na stałe wpisze się w karty historii „Ósemki”. W tym dniu szkoła uroczyście obchodziła swój jubileusz 65-lecia istnienia oraz Święto Patrona, czyli Wojska Polskiego.
 
Obchody Święta Szkoły rozpoczęły się zgodnie z ceremoniałem od części oficjalnej z udziałem pocztu sztandarowego. Drugą część spotkania dla uczniów klas IV-VII stanowił program artystyczny poświęcony blaskom i cieniom  misji zagranicznych, podczas którego ogłoszono wyniki szkolnego konkursu multimedialnego „Wojsko Polskie w międzynarodowych misjach zagranicznych”.
 
Oto lista nagrodzonych:

Mikołaj Lipiński kl. Va         Prezentacja konkursowa--->
Julia Miszczuk kl. VII c        Prezentacja konkursowa--->
Karolina Domoń kl. VIIc      
Prezentacja konkursowa--->
 
Młodsi uczniowie zostali natomiast zapoznani z historią i symbolami szkoły. Wspólnym elementem obu programów artystycznych było odśpiewanie pieśni legionowych i żołnierskich, do którego włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście:

Dariusz Stępień i Ryszard Walczak ze Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z  Koła nr 9 w Kielcach, ppłk Kazimierz Lesiak z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych,  ks. proboszcz Tadeusz Pytel z Parafii Św. Jana Chrzciciela, Iwona Kurowska z Klubu Garnizonowego na Bukówce, przedstawiciele Rady Rodziców: p. Justyna Głogowska, p. Piotr Kozłowski oraz p. Maciej Sobkowski.
 
Podczas obchodów jubileuszu rozstrzygnięto także drugi szkolny konkurs - na autorską zwrotkę hymnu: „Ósemka pod topolą”.  Zwyciężyli uczniowie klasy VII c, a wyróżnienie otrzymała klasa VI b. Premiera hymnu szkoły w nowej odsłonie przypadła na ten uroczysty dzień.
 
Wszyscy uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pisania listów do żołnierzy przebywających na misjach zagranicznych. Młodsi zaś przygotowali kartki bożonarodzeniowe.
 
Spore zainteresowanie budziła tematyczna wystawa pamiątek rodzinnych w świetlicy szkolnej. Można było zobaczyć m.in. sprzęt wojskowy, mundury żołnierskie oraz liczne fotografie. Na koniec wszyscy uczestnicy obchodów skosztowali pysznej, żołnierskiej grochówki. Pani dyrektor Urszula Dulnik posumowała ten dzień jako piękna lekcja historii i patriotyzmu.
 
Więcej informacji:

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/szkola-podstawowa-numer-8-w-kielcach-swietowala-65lecie-wideo-zdjecia,12662278/


           


            


          


           


            © 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.