2017-10-11 Dzień Bezpieczeństwa

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Od lat w szkole realizowany jest projekt Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły". Celem działań jest zaznajomienie uczniów z zasadami  zachowania się pieszego w drodze do szkoły. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych „Jestem bezpieczny na drodze”. Wiedza i umiejętności dzieci zostały zweryfikowane w formie testu dla trzecioklasistów oraz pracy plastycznej dla uczniów klas I- II i oddz. 0.

11 października 2017r.  odbył sie apel podsumowujący projekt  „Bezpieczna droga do szkoły”.  Z tej okazji  wychowawcy świetlicy szkolnej wspólnie z  dziećmi klas I-III przygotowali inscenizację pt.,, Bądź bezpieczny na drodze”, ilustrowaną piosenkami tematycznymi w wykonaniu chóru „Kolorowe Nutki”.  Dla  laureatów  konkursu plastycznego i wiedzy pani dyrektor  Urszula Dulnik uroczyście wręczyła dyplomy i nagrody. Krótki quiz  ze znajomości przepisów ruchu drogowego przygotowany przez funkcjonariusza Straży Miejskiej w Kielcach p. I.Wierzbę i p. K.Kędzierską zakończył Dzień Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 8.

Dzieciom życzymy bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły - organizatorzy: (P. Dorota Młynarczyk , P.Anna Wójcik, P.Agnieszka Starula, P.Karolina Siedlak, P.Magdalena Bułdys-Gumiela).

Laureaci konkursu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego

Aniela Lipińska kl.IIIa

Wojciech Wierzbicki kl.IIIc