naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-09-27 Jesienny Rajd Edukacji Ekologicznej

Jesienny Rajd Edukacji Ekologicznej.
 
W dniu 27 września 2017roku uczniowie klas VII wraz z wychowawcami uczestniczyli w pieszym „Jesiennym Rajdzie Edukacji Ekologicznej”. Organizatorem rajdu była Liga Ochrony Przyrody w Kielcach, z którą nasza szkoła współpracuje już od wielu lat.
 
Podczas tego wyjścia mogliśmy poznać walory przyrodniczo – krajoznawcze Chęcińsko – Kieleckiego Parku Krajoznawczego, o których bardzo ciekawie opowiadał prowadzący naszą grupę  przewodnik PTTK,  Pan Robert Nicpoń.

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Jaskini Raj, skąd wyruszyliśmy  czerwonym szlakiem przez Górę Zelejową  do Chęcin. Idąc przez las mogliśmy podziwiać jesienne dary, w postaci grzybów oraz wielobarwnych liści. Na trasie spotkaliśmy też wiewiórkę, która cieszyła się promieniami słońca i zwinnie umknęła w zarośla.  Na rynku w Chęcinach czekały na nas Panie z LOP-u. Miały dla nas przygotowaną niespodziankę: każdy uczestnik rajdu otrzymał pączka, soczek oraz książkę o leśnych owadach. Dla szkoły otrzymaliśmy zestaw nagłośniający, który wykorzystamy na kolejnej plenerowej imprezie. Po posiłku zdobyliśmy wzgórze zamkowe, co wcale nie było łatwe. Na zamku uczestniczyliśmy w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów imprezy, a także oglądaliśmy pokaz tańca i pojedynek rycerzy. Nasz rajd na zamku uhonorowany został głośnymi wystrzałami z armaty, które jeszcze długo brzmiały w naszych uszach….

Do szkoły wróciliśmy autokarem, troszkę zmęczeni ale szczęśliwi, że daliśmy radę pokonać trasę rajdu. Poza tym, taki sposób poznawania naszego regionu bardzo nam się spodobał i na długo zostanie w naszej pamięci. 


Więcej zdjęć w zakładce LOP -->> kliknij tutaj© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.