naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-06-06 Koncert z okazji Dnia Matki

06.06.2017 r. odbył się koncert dziecięcej poezji śpiewanej w wykonaniu wychowanków świetlicy szkolnej z udziałem uczniów kl.I-III oraz gości specjalnych przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach. Publiczność miała niepowtarzalną okazję usłyszeć śpiewaną wersję znanych i lubianych utworów poetyckich J.Tuwima, J. Brzechwy i W. Chotomskiej. Oryginalna sceneria, znakomite i nietypowe aranżacje piosenek oraz występ małych artystów spotkał się z wielkim aplauzem publiczności. Mamy nadzieję ,że od dzisiaj dzieci będą nie tylko czytać i spiewać wiersze ale i tworzyć własne rymy do czego zachęcały osoby prowadzące koncert Wierszokleta i Poeta. Tego samego dnia odbył się również koncert dedykowany mamom z okazji ich święta. Dzieci w piosenkach i wierszach wyraziły swoją miłość do kochających mam. Każda mama otrzymała koronę wykonaną przez swoje dziecko i bukiecik fiołków. Bo:

Nasza mama to Królowa,
Rządzi i dzieli,
Nikt z rodziny sprzeciwić się jej nie ośmieli.
 
To żart oczywisty,
Bo Królowa Mama
Kocha nas wszystkich,
Za szóstkę w szkole,
I za wszystkie swawole.
 
Ona przytuli i zaśpiewa luli, luli.
Mama jest Królowa i basta!
Piecze wyśmienite ciasta.
Samochód zreperuje,
Wycieczkę za miasto zorganizuje.
 
Nasza Mama to Królowa,
Zamiast berła,
Miłość w sercu chowa.

 
Radości i łezkom nie było końca. To było piękne i wzruszające spotkanie.


© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.