naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-06-02 Noc bibliotek

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także mieszkańcy naszego osiedla. Ponad 100 osób w naszej małej szkole zebrało się wieczorem w sali gimnastycznej. Tam imprezę rozpoczęliśmy od przyrzeczenia, że uruchomimy wyobraźnie i będziemy się dobrze bawić. Bibliotekarka, p. Beata Borcuch, na samym wstępie oznajmiła, "uroczyście obiecuje, że knuje coś niedobrego". Jednak okazało się, że nie było się czego bać. Najpierw było czytanie fragmentów "Harrego Pottera i kamienia filozoficznego" J.K. Rowling, a potem różne konkurencje związane z tą książką, m.in. szukanie przez dzieci pełnej nazwy lustra Ain Eigarp, przeczytanie jej od początku i w odbiciu lustrzanym, a także skonstruowanie rodziców wspólnie z dziećmi miotły z przygotowanych elementów. W nagrodę oczywiście była runda honorowa par na miotłach. Wszyscy świetnie się bawili. Potem obejrzeliśmy film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Ale to jeszcze nie był koniec, ponieważ kiedy posprzątaliśmy dywaniki, poduchy i resztki popcornu, zatańczyliśmy nasze ulubione tańce integracyjne: czekoladę i belgijski. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę zakładkę i naklejkę. 
 
 © 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.