naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2017-04-27 Zielona szkoła klasy III "a"

W dniach 24.04.17 r. – 27.04.17 r. uczniowie klasy III „a” pod opieką nauczycieli: p. Agnieszki Misiorowskiej i p. Doroty Młynarczyk uczestniczyli w ZIELONEJ SZKOLE z zakwaterowaniem w  Ośrodku Eko - Wypoczynek Kaczyn.

Podczas pobytu w sercu Gór Świętokrzyskich uczniowie uczestniczyli w wycieczkach autokarowych i pieszych z przewodnikiem. Mieli okazję zwiedzić Muzeum Starożytnego Hutnictwa im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi. Odwiedzili  Świętokrzyski Park Narodowy ze wspaniałą Puszczą Jodłową. Przeszli szlakiem na Święty Krzyż, gdzie zwiedzili wspaniały Klasztor i zachwycali się przepiękną wystawą fauny i flory Świętokrzyskiego Parku Narodowego w  Muzeum Przyrodniczym na Świętym Krzyżu. Zobaczyli także charakterystyczne dla krajobrazu najwyższych partii Gór Świętokrzyskich gołoborze. W kolejnym dniu pobytu  na Zielonej szkole dzieci wraz z przewodnikiem i opiekunami pojechały do Św. Katarzyny, gdzie zwiedziły Kościół oraz unikatowe Muzeum Skamieniałości i Minerałów z bogatą kolekcją okazów przyrody.

Oprócz wspaniałych i pouczających wycieczek po Górach Świętokrzyskich uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez opiekunów na terenie ośrodka. Bawili się na dyskotece, brali udział w zajęciach edukacyjnych: Palcem po mapie, Witamy w Górach Świętokrzyskich, Fauna i flora Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Miały okazję tworzyć i prezentować stroje nawiązujące do regionalnych strojów górali świętokrzyskich podczas zajęć dla entuzjastów mody i projektowania Off fashion Kaczyn’ 2017 - Góry Świętokrzyskie”. Dzieci uczestniczyły także w  konkursach: wiedzowym „Góry Świętokrzyskie”, plastycznym Zwierzęta Świętokrzyskiego Parku Narodowego, a nawet w konkursie czystości Czysty pokój”. Na zakończenie pobytu na Zielonej szkole rodzice uczniów zorganizowali pożegnalnego grilla.

Wszyscy uczniowie klasy III „a” wykazali się wzorowym zachowaniem podczas wspólnego kilkudniowego wyjazdu. Chętnie ze sobą współpracowali, bawili się i pomagali sobie wzajemnie.

 


© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.