2017-04-07 Pierwszy Szkolny Konkurs Poezji Księdza Jana Twardowskiego

W dniu 7 kwietnia w naszej szkole odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs Poezji Księdza Jana Twardowskiego. Reprezentanci klas 4-6 recytowali wiersze ks. Twardowskiego o tematyce przyrodniczej. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:

-        gość specjalny – Pani Joanna Kasperek-Artman – aktorka kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego, a prywatnie mama uczennicy ,,Ósemki” - Michaliny,
-        Pani Mirosława Maciejewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przewodnicząca Jury,
-        Pani Beata Borcuch – nauczyciel biblioteki szkolnej.

Podczas obrad Jury, zgromadzona publiczność słuchała ciekawych ,,kwiatków” Księdza Jana Twardowskiego. Miały one charakter dowcipny, zabawny, ale obejmowały także tematykę nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Po obradach, zostały ogłoszone następujące wyniki:

I miejsce – Oliwier Kubicki z klasy VI b
II miejsce – Jakub Klimek z klasy V b
III miejsce – Klaudia Dębska z klasy VI b
wyróżnienie – Nikodem Pochopień z klasy VI a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni uczniowie – dyplomy z nagrodami książkowymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!