2017-04-19 PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość o uzyskaniu przez naszego ucznia dwóch tytułów LAUREATA i tytułu FINALISTY w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Powodów do dumy dostarczył nam uczeń klasy VI b – MACIEJ MAJCHER, który sięgnął po trzy zaszczytne tytuły:

·        laureata I Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego,
·        laureata XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego,
finalisty I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

I Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy wyłonił 14  Laureatów,  na czele których znalazł się Maciek z największą liczbą punktów, tym samym zajął on 1. miejsce wśród najlepszych przyrodników województwa!!!

Ucznia do Konkursu przygotowała pani Teresa Staromłyńska – nauczycielka przyrody.

Maciek zajął 5. miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym,
a tym samym znalazł się wśród 22 najlepszych humanistów województwa – laureatów.

Ten sukces to ogromna praca Maćka pod kierunkiem pani Anny Słupek –nauczycielki języka polskiego i pani Bożeny Hanus – nauczycielki historii.

O Laureatach Konkursów Wojewódzkich pisało już Echo Dnia w artykułach:

· Prymusi z naszych podstawówek – redaktor Paulina Baran,
· Oto szóstka wspaniałych uczniów – Przedstawiamy najlepszych laureatów z Kielc i powiatu kieleckiego z konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych – matematycznego, przyrodniczego i z języka angielskiego – redaktor Bartłomiej Bitner.