2017-02-23 Szkolny konkurs ortograficzny: "Mały Mistrz Ortografii"

W dniu 23 lutego 2017 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny:

„Mały Mistrz Ortografii”.

Pierwszy etap konkursu odbył się w klasach, polegał na prawidłowym uzupełnieniu luk w tekście najeżonym trudnościami ortograficznymi, wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas drugich i trzecich. Do drugiego etapu konkursu przeszło po 3 uczniów z klas trzecich i po 2 uczniów z klas drugich. Byli to uczniowie, którzy najlepiej uzupełnili tekst. W drugim etapie zadaniem uczniów było napisanie dyktanda i rozwiązanie bardzo trudnego testu, w którym musieli się wykazać znajomością polskiej pisowni i wiedzą o zasadach ortograficznych.

Po sprawdzeniu prac okazało się, że najlepiej zadania konkursowe wykonali uczniowie:

- klasy trzecie – maksymalna liczba punktów – 116

I miejsce - Mikołaj Jastrzębski kl. III c – 111 pkt
II miejsce - Zofia Bednarska kl. III c – 100 pkt
III miejsce - Krzysztof Sobkowski kl. III a i Bartosz Bednarski kl. III c – po 96 pkt

Uczniowie Mikołaj Jastrzębski i Zofia Bednarska będą reprezentowali naszą szkołę na  XXII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w SP nr 34 „Zabawa z ortografią”, który odbędzie się 15 marca. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

W konkursie wzięli również udział :

kl. III a Magdalena Cymbalak i Mateusz Janaszek, kl. III b Michalina Artman,  Franciszek Kozłowski i Antoni Szwagierczak, kl. III c – Bartosz Bednarski

Wyniki konkursu w klasach drugich:– maksymalna liczba punktów 91

I miejsce Weronika Majcher kl. II b  – 83 pkt
II miejsce Jakub Sarek kl. II b – 79 pkt
III miejsce Karolina Kosecka kl. II d – 71 pkt

W konkursie wzięli również udział:

kl. II a – Aleksander Dulnik i Kacper Kita, kl. II c Oliwia Bąk i Natalia Dobek, kl. II d – Marta Jamioł