2016-12-22 Ósemkowe kolędowanie

Już na bajkę zapraszamy.
Psyt, cichutko,  zaczynamy.
Opowieść ta będzie o dziewczynce, której los wzrusza od pokoleń cały świat.
A zapałek blask, wniósł w jej życie szczęście, aż do samych gwiazd….

Tymi słowami Michalina Artman, uczennica klasy III b,  rozpoczęła
 „Ósemkowe kolędowanie”,
 które odbyło się w naszej szkole 22 grudnia 2016 r.

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą panią Eweliną Olszewską przygotowali tego dnia przedświąteczne kolędowanie dla wszystkich uczniów klas młodszych, poprzedzone wystąpieniem gościa specjalnego.  Gościem tym była pani Joanna Kasperek – Artman, aktorka teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.  Pani Joanna Kasperek – Artman przeczytała dla uczniów klas 0 – III przepiękną baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Słuchając tej baśni oraz niezwykle urokliwej piosenki pod tym samym tytułem, w wykonaniu Leny Cynkier z klasy III b, niemal każdemu popłynęła łezka wzruszenia.
Kolejnym punktem tego wyjątkowego spotkania był występ szkolnego chóru „Wesołe Nutki”, pod kierownictwem pani Magdaleny Gumieli.
Na zakończenie, wszyscy uczniowie klas 0 – III z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy, ze specjalną dedykacją dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.  Nad przepiękną dekoracją tego dnia czuwała pani Małgorzata  Śledź, a oprawą audiowizualną zajął się pan Krzysztof Wytrwał.