facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  »

2024-06-13 Biblioteka się zmienia - realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa


Biblioteka szkolna zrealizowała w pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/24
założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach programu, szkole przyznano wsparcie finansowe w wysokości 12 000 zł. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 409 pozycji książkowych (literatura fantastyczna, powieści przygodowe, opowiadania dla uczniów klas 4-8 oraz nowości wydawnicze o specjalnym druku dla najmłodszych, ułatwiające naukę czytania dla uczniów klas 1-3), w tym nowe lektury oraz cztery pozycje książki opowiadanej do japońskiego teatrzyku słowa Kamishibai. Mogliśmy również zakupić do biblioteki wyposażenie – m.in. dywan, krzesła, stoliki, fotel, siedziska, poduszki i lampy sensoryczne. W ten sposób wydzielono w naszej bibliotece strefę dla czytelnika, gdzie uczniowie mogą wygodnie spędzić czas na przerwie, przed czy po lekcjach.
Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne, pięknie wydane książki, bestsellery, pozycje poczytnych autorów, ale także wydania dostosowane do nauki czytania dla najmłodszych (duże litery, czytanie sylabowe, duża liczba ilustracji). Przede wszystkim zostały uwzględnione prośby uczniów co do konkretnych tytułów, które chcieliby znaleźć w bibliotece szkolnej. Wymieniono również niektóre zaczytane lektury oraz dokupiono nowe.
Zakup wyposażenia do biblioteki pozwolił na wydzielenie strefy czytelnika w bibliotece szkolnej oraz zapewnienie uczniom bezpiecznego miejsca do wypoczynku, wyciszenia i relaksu, zwłaszcza dla uczniów ze szczególnymi potrzebami – wysoko wrażliwych, z orzeczeniami i opiniami.
Biblioteka się zmienia i bardzo chcemy, by zmieniała się dalej zgodnie z potrzebami uczniów i szkoły. Niech poniższe zdjęcia pokażą, choć drobny wycinek tego, że biblioteka może być przyjaznym miejscem, że warto tutaj zaglądać, poczytać, porozmawiać i wypożyczyć książkę, do czego gorąco zachęcamy.

Zapraszamy wszystkich
nauczyciele bibliotekarze© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.