2016-11-23 Wizyta Komendy Miejskiej Policji w klasie 5a

W dniu 23 listopada podczas godziny wychowawczej klasę 5 a odwiedzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Lekcja miała na celu przybliżenie pracy technika kryminalistyki. Uczniowie poznali specyfikę działań policji na miejscu zdarzenia pod kątem zbierania dowodów i badania śladów, takich jak odciski palców, zapachy, materiały DNA. Nasi Goście zaprezentowali narzędzia jakimi posługują się każdego dnia, pokazali także, czego używa się do zabezpieczania śladów i jakie akcesoria znajdują się w walizce specjalistycznej. Pod koniec lekcji, każdy uczeń mógł odwzorować swój ślad linii papilarnych zwany śladem daktyloskopijnym. Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa dotyczące rozmowy z obcymi osobami oraz przestrzegli przed podawaniem nieznajomym informacji poufnych.

Naszymi Gośćmi byli:

- Starszy aspirant Iwona Miter z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
- Aspirant sztabowy Dariusz Knap specjalista Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach
- Aspirant Wiesław Szczukiewicz technik kryminalistyki Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

A oto kilka zdjęć z naszej ,,kryminalnej” lekcji: