2024-05-15 Bezpiecznie i ciekawie nad wodą w Cedzynie

10 maja 2024 r. na zaproszenie p. Piotra Molasego, prezesa ŚWOPR, uczniowie klasy 5c
mieli wspaniałą okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych na cedzyńskim zalewie.
Na początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z podstawowym sprzętem ratownika wodnego,
niezbędnym podczas udzielania pomocy tym, którzy na wodzie jej nagle potrzebują.
Kolejnym punktem programu było pływanie motorówką i rowerkami wodnymi. Mnóstwo emocji  dostarczyła zwłaszcza
 „ jazda”  motorówką, o czym świadczyły przeraźliwe okrzyki radości dzieci.
Niektórzy wręcz zachęcali pana Piotra do „ostrej jazdy”, ale wszystko było z umiarem, ku uciesze wychowawczyni.
 Byli tacy, co już teraz doświadczyli „mokrego podkoszulka”, lecz wysuszyli się przy ognisku,
podczas pieczenia kiełbasek. Wcześniej jednak wykazali się ogromną zręcznością i sprytem podczas gier i zabaw.
Humory dopisywały i nadzieja, że jeszcze tu powrócą.