facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  »

2024-05-08 VIII Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania"


Już po raz kolejny uczniowie z klas drugich i trzecich mogli zmierzyć się z trudną sztuką pięknego czytania. W tym roku królowała poezja wpisująca się w hasło przewodnie „Wiosną kwiaty w wierszach rosną”. Dwunastu śmiałków podjęło się niezwykłego trudu zaprezentowania dwóch losowo wybranych tekstów z dwudziestu czterech, które wcześniej otrzymali. Tym bardziej doceniamy ich wysiłek i pracę. Mimo tremy, dzieci wygłosiły swoje wiersze z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem. Każdy uczestnik został nagrodzony gromkimi brawami, a całe wydarzenie było nie tylko okazją do prezentacji talentów, ale także do budowania pewności siebie i pasji do literatury.
 
Tytuł Mistrza Pięknego Czytania otrzymał:
Dominik Krawiec z klasy 2c
 
Miejsce pierwsze zajęła:
Amelia Kosela z klasy 3c
 
Miejsce drugie zajęła:
Liliana Kaczmarczyk z klasy 2b
 
Miejsce trzecie zajęła:
Aleksandra Zatorska z klasy 3a
 
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych wzięły udział w konkursie plastyczno-technicznym „Kwiaty dla Ósemki” – na wykonanie najpiękniejszego wiosennego nakrycia głowy. Kapelusze, które powstały, były tak piękne, barwne, ciekawe, a nawet pachnące, że nie sposób było wybrać najlepszy. Nagrodzono więc wszystkie cztery!
Po zakończonym konkursie oraz prezentacji kapeluszy odbył się apel, który miał na celu przybliżyć dzieciom trudny temat używania słów i różnych stylów w życiu codziennym oraz sprawdził uczniowską umiejętność czytania bez przygotowania. Wszyscy mogli się przekonać, że nie jest to łatwa rzecz wyjść na scenę i zaprezentować się przed widzami. Jednak dzięki wsparciu publiczności, uśmiechom i oklaskom chętni podołali zadaniu.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną naukę oraz za tak entuzjastyczne przyjęcie naszego apelu. Dziękujemy również Bartłomiejowi Kotwicy z klasy 4a za zaangażowanie i poprowadzenie całego wydarzenia.
 
Nauczyciele biblioteki i świetlicy szkolnej
 


© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.