2016-11-24 Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w SP 8

W dniu 24.11.2016r. do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji z Komisariatu Policji II w Kielcach -  mł. asp. Anita Biesaga, sierż. Paulina Janik oraz st. sierż. Tomasz Krzyszczak.

Podczas spotkania uczniowie mogli przypomnieć sobie między innymi podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali również dzieciom, w  jaki sposób należy zachowywać się podczas ataku psa.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości.

Jednak najwięcej radości sprawiła im obecność Koziołka Matołka w roli policjanta. Na zakończenie spotkania zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia,   a każdy uczestnik otrzymał znaczki odblaskowe.

Więcej zdjęć w naszej galerii FOTO --> kliknij tutaj