2016-11-08 Konkurs plastyczny Programu Profilaktycznego Orange - "Bezpiecznie Tu i Tam"

ZADANIE KONKURSOWE PROGRAMU BEZPIECZNIE TU I TAM
RYWALIZACJA NA OBRAZY

Termin zgłaszania prac plastycznych uczniów do dnia 30 listopada 2016r.
Prace należy oddawać wychowawcy ( uczniowie klas I – III)  lub nauczycielowi plastyki (uczniowie klas IV – VI).

Tematy zadania konkursowego:

1. Wyobraź sobie, że napisałeś/napisałaś książkę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w Internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.

2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w Internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każde dziecko chciałoby powiesić w swoim pokoju lub w swojej szkole.

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać – możesz zaprezentować również inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

a) Chronię swoje dane w sieci.
b) Nie ufam osobom poznanym w internecie.
c) Dbam o wizerunek w online.
d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów
e) Kontroluję czas spędzony w Internecie.
f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.
h) Mówię rodzicom i naczycielom, jeśli coś w Internecie jest nie tak.

3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które będą jej używały, pamiętały dzięki niej o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.