facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  »

2023-09-11 Pamiętamy o Westerplatczykach


Pamiętamy o WesterplatczykachW dniu 07.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły, reprezentujący Poczet Sztandarowy,
wzięli udział w Wojewódzkich Uroczystościach „Pamiętamy o Westerplatczykach”.
            Uroczystości upamiętniające kieleckich żołnierzy, którzy w pierwszych dniach II wojny światowej bronili Wojskowej Składnicy Tranzytowej, odbyły się przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Wzięli w nich udział przedstawiciele samorządu, służby mundurowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Kuratorium Oświaty, Ochotniczych Hufców Pracy i młodzież kieleckich szkół.
            Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny i poległych żołnierzy
w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Florczyka. Następnie zebrani przeszli na plac przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach, gdzie rozpoczęły się główne obchody.
 
© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.