2023-03-13 "Ja plus Ty to My" - Oooo schody!!!

Na świetlicy szkolnej kontynuujemy zajęcia pod hasłem „Ja plus Ty to My”. W tym tygodniu lalka terapeutyczna Toleranka zaprosiła dzieci do świata niepełnosprawnej dziewczynki Neli z opowiadania A. Chmielewskiej. Dzięki temu Świetliki dowiedziały się jak wygląda życie osób z niepełnosprawnością ruchową i z jakimi wyzwaniami mierzą się każdego dnia. W części doświadczalnej uczniowie przekonali się „na własnej skórze” jak trudno jest wykonać podstawowe czynności jak np.zapięcie guzika w koszuli. Wychowawcy świetlicy przybliżyli również sylwetki wybitnych osobistości takich jak: Stephen Hawking, Jan Mela, Natalia Partyka. Takie przykłady skłoniły dzieci do sformułowania wniosku, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiągnięciu sukcesu życiowego i osobistego.