2022-10-28 Szkolny Konkurs o Świętych

Dnia 28 października 2022 r. odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs o Świętych.
Termin konkursu nie został wybrany przypadkowo, bo na kilka dnia przed uroczystością Wszystkich Świętych,
aby promować ideę, że świętość jest dla wszystkich, że każdy jest do niej powołany.
Celem konkursu było również rozwijanie wiedzy na temat świętych, którzy są nam bardzo bliscy.
Spośród ogromnej ilości oficjalnych świętych do konkursu zostało wybranych dziesięciu: bł. Karolina Kózkówna,
św. Franciszek, św. Stanisław Kostka, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Ojciec Pio, św. Faustyna Kowalska,
św. Jan Paweł II, bł. Wincenty Kadłubek, św. Mikołaj i bł. Carlo Acutis.
Konkurs był dedykowany uczniom klas VII–VIII. Przystąpiły do niego dwie osoby: Karolina Kosecka i Maja Matusiak.
Pierwsze miejsce zajęła Maja Matusiak. Uczestniczki otrzymały nagrody. Gratulujemy uczennicom posiadanej wiedzy.