2022-11-18 Dzień Życzliwości

W dzisiejszym świecie coraz rzadziej znajdujemy czas i chęci, by dla innych choć przez chwilę być po prostu życzliwym.
Pędzimy każdego dnia zajęci własnymi sprawami, czasem zupełnie nie zwracając uwagi na ludzi, których mijamy w pośpiechu.
Brakuje nam czasu na zwykłe ludzkie odruchy albo też myśli nasze zajęte są codziennością. Czy to oznacza, że wszystko
co dobre przestało leżeć już w ludzkiej naturze? Czy naprawdę nie ma w nas już serdeczności w stosunku do drugiego człowieka?
18 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W strojach i detalach dominował kolor żółty,
który kojarzy się wszystkim ze słońcem, a więc także z radością, szczęściem i uśmiechem. To właśnie serdecznym uśmiechem
i dobrym słowem dzieliliśmy się wszyscy na szkolnych korytarzach. Nie tylko obdarowani czuli się tego dnia wyjątkowo, bo
przecież dzieląc się radością i serdecznością z innymi, sprawiamy, że i nam samym robi się na sercu jakby cieplej.

Niech Dzień Życzliwości będzie z Wami każdego dnia! To nic trudnego!

Pedagog, Psycholog, Samorząd Uczniowski