2022-11-25 Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorsko - Plastyczny

Dnia 25.11.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 28 im. Żołnierzy 4 pp „Czwartaków” w Kielcach odbył się finał
V Międzyświetlicowego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego pt.: „Polska – moja Ojczyzna” dla klas I-III.
Miał on na celu zainteresowanie uczniów wartościami patriotycznymi, przynależnością do swojej kultury, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozwój uzdolnień plastycznych.
Przedmiotem konkursu była recytacja wiersza o tematyce patriotycznej oraz jego interpretacja plastyczna.
Reprezentantem naszej szkolnej świetlicy był Bartłomiej Kotwica z klasy III a, który pod kierunkiem wychowawcy świetlicy, pani Marzeny Stąpór, wygłosił wiersz Elżbiety Krystek – Jones pt. „Polska” oraz wykonał pracę plastyczną, będącą jego interpretacją.
Spośród 11 uczestników konkursu z różnych kieleckich szkół, Bartłomiej Kotwica zajął II miejsce i otrzymał nagrodę specjalną: puchar II miejsca, album o Polsce oraz dyplom.
Wszystkie osoby z jury były pod ogromnym wrażeniem recytacji wiersza i ekspresji artystycznej w wykonaniu naszego ucznia Bartłomieja Kotwicy.