facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  »

2022-10-17 Wycieczka klas siódmych do WarszawyDnia 17.10.2022 r. klasy 7a i 7b pod opieką wychowawczyń Jolanty Malarczyk i Beaty Gąsior oraz p. Andrzeja Gila pojechały na wycieczkę do Warszawy. Stolica przywitała nas piękną pogodą. Mieliśmy okazję podziwiać miasto w barwach złotej, polskiej jesieni. Podczas spaceru odwiedziliśmy plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, przeszliśmy ulicą Nowy Świat, podziwiając m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, słynną bramę Uniwersytetu Warszawskiego oraz siedzibę Prezydenta RP.
Spacer zakończyliśmy na Starym Mieście, gdzie pani przewodnik przygotowała dla uczniów krzyżówkę z nagrodami.
Następnie pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. To niezwykłe muzeum zwiedzaliśmy w dwóch grupach, dowiadując się o bohaterstwie powstańców, którzy walczyli o swoje miasto z niemieckim okupantem. Duże wrażenie
zrobił na nas film 3D pt. ,,Miasto ruin’’, który pokazał ogrom zniszczeń Warszawy. Po emocjach historycznych przyszedł czas na emocje sportowe, bowiem pojechaliśmy metrem na Stadion Narodowy. Ten wspaniały obiekt poznaliśmy od kuchni.
Zajrzeliśmy do szatni piłkarzy, sal odnowy, centrum prasowego oraz zasiedliśmy na trybunach.
Do Kielc wracaliśmy pełni wrażeń i w doskonałych humorach.
 

© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.