2022-10-06 Ziołomania w kuchni, w łazience i w domowej aptece

Dnia 6 października 2022 r. uczniowie klas drugich wybrali się na warsztaty edukacyjne
pt.: ,,Ziołomania w kuchni, w łazience i w domowej aptece" zorganizowane przez LOP.
Warsztaty odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym "Wiśniowe wzgórze" w Dębnie koło Nowej Słupi.
Podczas warsztatów uczniowie poznali możliwości wykorzystania ziół w warunkach domowych.
Mieli okazję wykonać samodzielnie masło ze śmietany z wykorzystaniem maselnicy.
Zrobione przez dzieci masło posłużyło im jako dodatek do degustacji wiejskiego chlebka
oraz innych przysmaków pochodzących z gospodarstwa. Na warsztatach z serowarstwa
uczniowie wykonali ser podpuszczkowy z unikalną i autorską kompozycją ziół, który zabrali do domu.
Poza tym samodzielnie komponowali sól kąpielową oraz robili musujące kule kąpielowe.
Każde dziecko zrobione przez siebie kule oraz sól zabrało do domu. Ciekawym oraz relaksującym
przerywnikiem podczas zajęć był spacer na pobliską polanę oraz wycieczka po gospodarstwie,
podczas której uczniowie mogli zobaczyć mieszkające w nim zwierzęta.
Dzieci były zachwycone zajęciami oraz miejscem, które odwiedziły i z uśmiechami
na buziach wróciły do domu.