2022-05-19 VI Szkolny Konkurs Czytelniczy - Mistrz Pięknego Czytania

Tegoroczny konkurs czytelniczy odbył się w scenerii i atmosferze mitów starożytnej Grecji. Był kontynuacją tematyczną szkolnego projektu edukacyjnego ,,Na szczycie Olimpu’’. Całemu spotkaniu przewodniczył Hermes - boski posłaniec, który wraz z wychowawcami świetlicy zadbał o dostojny nastrój wydarzenia. Uczniowie po zaprezentowaniu swoich umiejętności czytelniczych wzięli udział w zabawach mitologicznych, które poprowadzili wychowawcy świetlicy.
 W czwartek 19 maja nauczyciele świetlicy i biblioteki szkolnej zorganizowali już VI Szkolny Konkurs Czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestnikami byli uczniowie klas II i III, którzy mieli za zadanie przeczytać wylosowany tekst mitu z książki Grzegorza Kasdepke. W konkursie wzięło udział 18 uczniów.
Komisja konkursowa oceniała: płynność czytania, intonację, artykulację i tempo czytania.
Jako skalę oceny przyjęto punktację 1-5 pkt. w każdym kryterium ocen.
Celem przeprowadzonego konkursu było:
            propagowanie czytelnictwa wśród uczniów,
            promowanie mitów greckich,
kształtowanie umiejętności czytania na głos z zastosowaniem właściwej intonacji iartykulacji oraz tempa.
Komisja nie miała łatwego zadania w podjęciu ostatecznej decyzji, gdyż poziom prezentacji był wyrównany i wysoki.

Ostatecznie tytuł:
MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA otrzymali:
Tomasz Kałandyk
Klasa IIIB

JAN ŚWIRKO
Klasa III C

NADIA BANASIK
Klasa II C

AMELIA KRAWIEC
Klasa II A

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy czerpania wielu przyjemności z czytania książek.