2016-09-16 27 Rocznica Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce

16 września 2016 r. Pani dyrektor Urszula Dulnik oraz uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli  w  27 Rocznicy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce.
            Uroczystości rozpoczęły się od meldunku o gotowości do uroczystego  apelu. Po podniesieniu  flagi Państwowej RP,  został odegrany Hymn Państwowy . Okolicznościowe przemówienia wygłosili : komendant CPdMZ  - płk dypl. Wiesław Mitkowski , przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, duchowieństwo, prezesi organizacji i stowarzyszeń kombatanckich. Dla najlepszych z najlepszych żołnierzy zostały wręczone medale i mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Defilada pododdziałów  do muzyki marszowej  w wykonaniu wojskowej orkiestry z Dęblina zakończyła święto na Bukówce.
            Nasi uczniowie swoją postawą i zachowaniem godnie  reprezentowali  całą społeczność szkolną. Była to poglądowa lekcja patriotyzmu , ukazująca wartości ponadczasowe , godne żołnierza na misjach zagranicznych takie jak:  pokój, honor, Ojczyzna. Równocześnie była to niepowtarzalna okazja do poznania ceremoniału wojskowego .Dla  pocztu sztandarowego  szkoły reprezentowanego  przez Wojciecha Nowaka ( chorąży) , Klaudię Dębską i Julię Miszczuk ( asysta) był to udany debiut na tej rangi uroczystości. Po raz kolejny czuliśmy się zaszczyceni i wyróżnieni zaproszeniem komendanta CPdMZ - płk dypl. Wiesława  Mitkowskiego.

cpdmz.wp.mil.pl