2022-03-14 Stres i jak sobie z nim radzić?

STRES to reakcja obronna organizmu poddanego obciążeniom fizycznym lub psychicznym.
Codzienne życie determinuje pośpiech, wysokie wymagania, zbyt wiele terminów, o których trzeba pamiętać.
Do tego zadania domowe, egzaminy, klasówki, korepetycje, a także wymagania nauczycieli, rodziców, przyjaciół itp.
W okresie dojrzewania istnieją szczególne źródła stresu, które dotyczą samego siebie,
swojego wyglądu, stylu życia i relacji z rówieśnikami. Oprócz codziennego stresu mogą wystąpić również
krytyczne wydarzenia życiowe lub tragiczne wydarzenia w kraju i na świecie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów z klas VII-VIII, w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące stresu.
Zajęcia poprowadziła pedagog -  p. Edyta Sawa z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach,
podczas których uczniowie poznali sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych
oraz dowiedzieli się,jak wykorzystać stres jako swojego sojusznika.
Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach.