2022-03-07 II Tydzień projektu edukacyjnego "Na szczycie Olimpu"

Moi drodzy! Za nami kolejny tydzień zmagań z mitologią grecką w ramach projektu edukacyjnego ,,Na szczycie Olimpu’’.
Nasi uczniowie wykazali się dużą zręcznością i sprytem zaliczając PIERWSZE ZADANIE HERKULESA – RZUT NA CELNE OCZKO.
            W tym tygodniu dzieci poznały mit pt. ,,Po nitce…Do wyjścia’’ - historię Tezeusza, który dzięki swojej sile pokonał strasznego potwora Minotaura uwięzionego w labiryncie, zaś dzięki Ariadnie, która podarowała mu kłębek nici, mógł wydostać się ze skomplikowanego labiryntu.
            W ramach zajęć dzieci rozwiązywały zadania związane z treścią mitu, uczestniczyły w zabawie  ,,nić Ariadny’’ oraz same starały się być dzielnymi ,,Tezeuszami’’ pokonując labirynty przygotowane przez nauczycieli.
            Na zakończenie spotkania każda grupa otrzymała kolejne ZADANIE HERKULESA na czas długich przerw.
Tym razem uczniowie muszą się zmierzyć z zaplątanym kłębkiem wełny.
Ich zadaniem jest rozplątanie wełny i przyniesienie jej na najbliższe zajęcia w celu przejścia do kolejnego etapu wędrówki na szczyt Olimpu.