2022-03-15 "Młody ekolog -to ja"

Uczniowie klas III naszej szkoły wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat ekologii przeprowadzonych
przez funkcjonariuszkę z Patrolu Szkolnego Straży Miejskiej w Kielcach.
        Ochrona środowiska jest koniecznością i obowiązkiem każdego człowieka. Kształtowanie właściwej postawy wobec otaczającego nas świata należy rozpocząć od najmłodszych lat, dlatego warto przekazywać dzieciom jak najwięcej informacji wskazujących, w jaki sposób chronić przyrodę. Podczas prelekcji omawiano m.in. jak dbać o środowisko, co kryje się za słowem „recykling”, jak poprawnie segregować odpady, czy jak walczyć ze smogiem.
         Zajęcia, mimo formy online, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, na co wskazywał wysoki stopień zaangażowania trzecioklasistów. Każda odpowiedź na zadane pytanie była prawidłowa.