2016-06-03 EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE

Od września 2015 r. uczniowie klas II uczestniczyli w projekcie „Edukacja przez szachy w szkole”.
Celem programu była nauka gry w szachy oraz propagowanie szach jako dyscypliny sportowej.

3 czerwca 2016r. w Warszawie odbył się turniej szachowy podsumowujący projekt „Edukacja przez szachy w szkole”. Nie zabrakło tam również uczniów z naszej szkoły przygotowywanych przez panie Agnieszkę Waniek – Misiorowską oraz Agnieszkę Starulę.

W 9 grupach rywalizowało ponad 700 młodych szachistów z całej Polski. Dla wielu był to pierwszy tak duży, trudny turniej i możliwość rywalizacji z rówieśnikami z różnych regionów kraju, jak również szachistami bardzo wysoko notowanymi w rankingach szachowych.

W zawodach wzięło udział 135 drużyn z całej Polski.

Nasi zawodnicy w składzie:

Drużyna pierwsza:

Mazoń Antonina, Jamioł Piotr, Bednarska Zofia, Jastrzębski Mikołaj, Górczak Kacper, Jaroszek Marcel

zajęli 55 miejsce na 135 drużyn

Drużyna druga:

Sierpniak Aleksandra, Fudalewski Bartosz, Sobkowski Krzysztof, Kołodziejek Mateusz, Janaszek Mateusz, Foks Kamil

zajęli 86 miejsce na 135 drużyn

Widok turnieju z "lotu ptaka" - kliknij i zobacz

Więcej zdjęć w naszej galerii foto --> kliknij tutaj