facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  »

2022-02-17 Dzień Kota w świetlicy szkolnej


"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat."
 
 
Człowiek udomowił kota 10 tys. lat temu. Dopiero 1990 r. we Włoszech po raz pierwszy koty doczekały się swojego Międzynarodowego Święta. W Polsce Dzień Kota obchodzony jest od 2006 r. Dzień Kota to nie tylko święto popularnego zwierzęcia domowego, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych kotów i na często trudny koci los.
 
          Tego dnia wszystko w naszej świetlicy "kręciło się" wokół kota. W poszczególnych grupach przez cały dzień odbywały się różnorodne zajęcia z kotem w roli głównej:
rozmowy, pogadanki, czytanie fragmentów książek wydawnictw encyklopedycznych, oglądanie zdjęć, ilustracji. Mówiliśmy o kocich zwyczajach, jak wygląda typowy koci dzień, jaka jest budowa kota, jakie są rasy kotów, dzieci poznały ciekawostki o kotach, słuchały, jak należy opiekować się kotem. Dzieci opowiadały również o swoich kotkach, które mają w domu.
Na zajęciach w świetlicy uczniowie ze wszystkich grup kolorowały wyjątkowe kocie kolorowanki, kodowały kotki małe i duże, wykonały prace plastyczne z KOTEM w roli głównej. W czasie zabaw klockami powstał nawet kot z klocków.
  
 

 © 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.