2022-02-14 Walentynki w świetlicy szkolnej

Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji w świetlicy szkolnej. Nasze przygotowania do Walentynek trwały cały tydzień. Wychowawcy świetlicy zorganizowali między innymi pocztę walentynkową, która od samego początku tętniła życiem i została zapełniona licznymi kartkami walentynkowymi. Tego dnia uczniowie naszej świetlicy przyszli ubrani na czerwono i różowo.
Z okazji święta zakochanych powstały piękne gazetki tematyczne i ścienne ozdoby. Dla uczniów przygotowano mnóstwo atrakcji.
Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat powstania i tradycji walentynek oraz wymyślić ciekawe prezenty czy wyznania miłosne. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach przy muzyce, kalamburach w poszukiwanie drugiej połówki oraz quizie wiedzy na temat walentynek. Podczas zajęć udało się naszym świetlikom przygotować przepis na ,,eliksir miłości’’.
Tego dnia uczniowie nie zapomnieli również o nauczycielach i pracownikach szkoły obdarowując wszystkich słodkim walentynkowym kwiatuszkiem.
To był wspaniały i radosny dzień w naszej świetlicy.