facebook bip
naglowek

Aktualności

«  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  »

2021-12-22 Podsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu "Paczka dla Dzieciaczka"

22.12.2021 r.

                  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

                                                                                                                                                                                                         Jan Paweł II
 
             Tak wiele dobrego dzieje się w naszej Ósemeczce… Czyżby to magia świąt? Nie, nasi uczniowie mają po prostu dobre serca
i pomagają innym na co dzień, a nie tylko od święta. 
             Z wielkim odzewem uczniowskiej społeczności spotkała się akcja pod nazwą „Paczka dla Dzieciaczka”, w czasie której zbieraliśmy używane gry i zabawki oraz nowe materiały piśmiennicze. Do organizatorów akcji – Szkolnego Koła Wolontariatu – co rusz napływały kolejne podarunki przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Być może podczas pakowania tych zabawek popłynęła niejedna łezka, ale uśmiech dzieci, które zupełnie nie spodziewały się upominku, chyba wynagrodzi wszelkie smuteczki. Zgromadzone w czasie zbiórki przedmioty zostały przekazane do Centrum Zdrowia Psychicznego, a ściślej mówiąc, na Oddział Psychiatryczny dla Dzieci, który zlokalizowany jest przy ulicy Kusocińskiego 59 w Kielcach. Pracownicy oddziału byli szczerze zdumieni skalą zbiórki i serdecznie dziękowali za pamięć o ich podopiecznych. 
              Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom za ich zaangażowanie i chęć pomocy.  Razem możemy zmienić świat na lepsze!

                                                                                                    członkowie i opiekunowie
                                                                                                 Szkolnego Koła Wolontariatu


 
 
© 2015 Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kielcach
Design by A.Waniek-Misiorowska    Engine by Marcin Pochopień
^
Strona wykorzystuje pliki cookies.