2016-06-01 I Świętokrzyski Konkurs Poezji

W dniu 1 czerwca w naszym mieście odbył się I Świętokrzyski Konkurs Poezji.

Organizatorem wydarzenia byli: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pracownia Projektów Europejskich, Edukacji Zawodowej i Informatycznej oraz Wydawnictwo Oxford University Press. Konkurs był skierowany do nauczycieli języka angielskiego oraz uczniów szkół podstawowych. Jego celem była prezentacja umiejętności językowych, recytatorskich oraz aktorskich wszystkich uczniów uczących się języka angielskiego. Wydarzenie miało miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Tematyka recytowanych wierszy opierała się na zbiorze poezji „100 Best Poems for Children", ed. Roger Mc Gough, London: Puffin Books. Każdy uczestnik konkursu miał do przygotowania po dwa wiersze lub jeden dłuższy poemat.

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły dwie uczennice klasy 4 a: Alicja Grysakowska, która zajęła I miejsce oraz Alicja Banaszek, która zajęła III miejsce. Obie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz cenne nagrody takie, jak slowniki, angielskie lektury i inne gadżety. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!