2021-11-20 "Jesteśmy klasą" - warsztaty reintegracyjne

W październiku i listopadzie 2021 r., mając na uwadze zdrowie psychiczne naszych uczniów,
a także negatywne skutki wynikające z nauki zdalnej oraz izolacji związanej z pandemią COVID-19, przeprowadzone zostały zajęcia reintegracyjne.
Służyły one powtórnej integracji zespołu klasowego, czyli odbudowaniu więzi i poczucia wspólnoty w grupie.
Warsztaty pod hasłem „Jesteśmy klasą” zorganizowane zostały dla klas IV-VI w ścisłej współpracy
z pedagogiem Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kielcach – panią Edytą Sawą.
W klasach VII-VIII zajęcia zostały przeprowadzone przez pedagoga szkolnego.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach.
Dzielili się swoimi wrażeniami dotyczącymi zdalnej nauki oraz braku bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami.
Biorąc pod uwagę „za” i „przeciw”, wszyscy uczniowie są zadowoleni z powrotu do szkoły.

Poznajmy się na nowo i budujmy zgrany zespół. :)